sobota, 18 czerwca 2016

Projekt Survival #2- Jura Krakowsko- CzęstochowskaNa przełomie kwietnia i maja organizujemy drugą już wyprawę pod kryptonimem Projekt Survival. Tym razem obieramy kurs na Jurę Krakowsko Częstochowską, gdzie wspólnie z NFC Crew stawiamy czoła siłom natury. Piątkowy wieczór mija nam na znalezieniu miejsca na biwak oraz przygotowanie noclegu. Wybór pada na Góry Towarne, tuż przy wejściu do jaskini  o tej samej nazwie. 


Położenie strategiczne, bowiem mieliśmy na miejscu obóz, trzy jaskinie do penetracji, skałki do nauki technik linowych oraz przestrzeń do pozostałych szkoleń. Te wypełniły nam cały dzień.  Oprócz wymienionych była oczywiście praktyka w gotowaniu posiłków w terenie, nawigacja oraz biwakowanie na skałach i w jaskiniach. Niektórzy postawili swoje pierwsze kroki na pionowych skałach, byli też i tacy którzy po raz pierwszy widzieli te skały od środka. Atrakcji nie brakowało, niestety gęsta mgła uniemożliwiła przeprowadzenie końcowego biegu na orientację. Widoczność była tak słaba że nie sposób było  dostrzec charakterystycznych obiektów w tej okolicy, takich jak Biakło czy zamek Olsztyn. Zastąpiliśmy to nocnym zwiedzaniem wspomnianego zamku, jak i wizytą w Ogrodzieńcu. 
Prognozy nie napawały optymizmem, ale nikt nie myślał rezygnować z wyjazdu. Rzeczywistość pokazała że tylko niedzielny poranek nie zachwycał, reszta wyjazdu jak najbardziej na plus. Serdeczne podziękowania dla ekipy NFC Crew za przygotowanie terenu i pomoc w zaplanowaniu tego wypadu. Wrócimy w te rejony na pewno!  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz