poniedziałek, 4 maja 2015

Słowem wstępu, czyli o nas samychWitamy serdecznie wszystkich, którzy czytają te słowa. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatni wpis, który tu przeczytacie, a z naszej strony zapewnić możemy tylko, że na pewno nie będzie to ostatni wpis, który tu zamieścimy.


PROJEKT WYPAD jest nowo powstałą inicjatywą zrzeszającą pewną gniewną młodzież (i kilku dziadków), która w dzisiejszym świecie ogarniętym konsumpcjonizmem i pogonią za pieniądzem – szuka każdego możliwego sposobu, żeby w ciekawy, a przede wszystkim aktywny, sposób spędzić swój wolny czas – z dala od zgiełku wielkich miast i problemów związanych z nimi.


PROJEKT WYPAD to grupa znajomych z najróżniejszych części Polski, której zainteresowania i hobby niewiele mają wspólnego ze spędzaniem weekendów w centrach handlowych czy przed telewizorem z piwskiem w ręku. Znajdziecie wśród nas miłośników turystyki górskiej, militariów, urban exploringu, podróży autostopem, biegów górskich, a to wszystko z poszanowaniem środowiska naturalnego, które jest jedyną możliwą dla nas odskocznią od codziennych problemów.


PROJEKT WYPAD to pomysł, który zrodził się – jak większość tego typu inicjatyw – całkiem przypadkiem w trakcie jakiejś niewątpliwie ważnej rozmowy dotyczącej jakiejś niewątpliwie ważnej sprawy, o której nikt dziś nie pamięta. Skoro każdy z nas robi czasem coś ciekawego, co chętnie pokazałby innym, to dlaczego nie pochwalić się tym szerszemu gronu? Może dlatego, że na prowadzenie własnego bloga każdy z nas (może jednak nie każdy) jest zbyt leniwy i nakręcanie siebie nawzajem da nam siłę napędową do pisania?


PROJEKT WYPAD ma na celu pokazanie ludziom z naszego środowiska, że oprócz pracy, szkoły czy treningów, musimy zadbać również o kontakt z naturą i dotlenienie swoich szarych komórek, by mogły lepiej pracować w czasie naszych codziennych zajęć. Chcemy pokazać również, że wcale nie trzeba planować z miesięcznym wyprzedzeniem takich wypadów, lecz czasem po prostu wstać w sobotni poranek z myślą pt. „lecę do lasu”, która wypełnia naszą łepetynę.  Po prostu ubrać buty i wrócić w niedzielny wieczór z myślą, że zrobiło się coś ciekawszego niż 90% społeczeństwa, marnującego swój wolny czas na bezwartościowe rozrywki.


PROJEKT WYPAD jest również kolejną inicjatywą mającą na celu integrację naszego środowiska, dlatego jesteśmy otwarci na wszelką współpracę i szczerze zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dzielenia się z nami relacjami z waszych wypadów, a także dołączania się do naszych.  Niech głoszone przez nas hasło „SPORT, NATURA, NACJONALIZM” nie będzie tylko pustym sloganem. Do zobaczenie na szlaku!

1 komentarz: